Parafia Przemienienia Pańskiego w Gnaszynie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  – 12.05.2024 r.

Wtorek – święto św. Macieja, apostoła.

Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych szczególnie dzieci i całe rodziny. Będą one odprawiane w tygodniu o g. 17.00 a w niedzielę o g. 17.30 z wyjątkiem poniedziałku, ponieważ będzie nabożeństwo fatimskie i majowe razem o g. 18.00. Podobnie będzie i w piątku,  nowenna do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe o g. 18.00.

Dzieci pierwszokomunijne mają spotkania we wtorki i czwartki o g. 18.30. Obecność obowiązkowa.

W sobotę o g. 9.00 zbiórka dla lektorów i ministrantów, o g. 16.30 różaniec pod przewodnictwem Rycerzy Kolumba, o g. 17.00 nabożeństwo majowe a później Msza św.

W tym dniu będziemy wspominać 104 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę  przypada  Zesłania Ducha Świętego. Na g. 10.30 zapraszamy młodzież z kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W tym roku trasa procesji Bożego Ciała i ołtarze będą tak jak rok temu. Z Kościoła idziemy do krzyża ul. Drzewną, potem wracamy i idziemy do rynku w Łojkach i wracamy tą samą drogą do Kościoła.

Dziękujemy wszystkim za pomoc udzieloną w ostatnim tygodniu: szczególnie Panią za posprzątanie Kościoła, Dodzicom  i Dzieciom pierwszokomunijnym i Pani Lidii.

Zachęcamy do nabycia Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wraz z pismem „Bliżej życia z wiarą”.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Włodzimierz Mienkina l. 70 i Teresa Dziadkiewicz l. 88.

Życzymy dużo radości i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja